Aizvadīti idejām bagāti tīklošanās un pieredzes brauciena pasākumi

     Saldus rajona attīstības biedrība oktobrī ar SCHWENK Latvija atbalstu organizēja tīklošanās pasākumu/pieredzes apmaiņas braucienu kapacitātes stiprināšanai sabiedrisko organizāciju pārstāvjiem un interesentiem pie projektu īstenotājiem.

     Iepazināmies ar uzņēmēju Madaru Bobkovu, LEADER projektu īstenotāju.  Mums bija iespēja iepazīt lielāko atrakciju parku Kurzemē (zem jumta), izklaides centru “Happy kids”  – vietu, kur tiek organizētas pašas lieliskākās ballītes, neaizmirstamas dzimšanas dienas un dažādas aizraujošas darbnīcas. Iepazinām arī lielisko restorānu “EAT & Chill”.  

     Tālāk devāmies uz Jaunlutriņiem pie Ilze Kļavas – aizrautīga, ideju un entuziasma pilna vietējās kopienas aktīviste.  Ilze mūs iepazīstināja ar sociālo uzņēmumu SIA “Jaunmuižas labumi”, kas ir regulārs Saldus garšu festivāla dalībnieks. Noskaidrojām, kas ir Viedais ciems un kādus projektus īstenojusi Jaunlutriņu attīstības biedrība.

     Visbeidzot devāmies uz Jaunauces pili. Lietuvas pierobežā, Saldus novada Jaunauces pagastā, kur slejas Jaunauces pils. Tā pieder pašvaldībai, bet pils sirds un dvēsele ir Inguna Balcere, kura ir gan tūrisma speciāliste, gan vada biedrību “Mēs – Jaunaucei” un raksta projektus, lai piesaistītu finansējumu pils atjaunošanai. Uzzinājām, cik daudz iespējams izdarīt piesaistot dažādus finansējuma avotus, kā arī iepazinām projektu “Digitālie rīki inovatīviem pakalpojumiem Jaunauces pilī”, kas ieguva LEADER “Dižprojekts 2020” titulu. Projekta ietvaros Jaunauces pilī radīts laikmetīgs piedāvājums, ļaujot interaktīvi iepazīties ar pils kultūras mantojumu – izveidota aplikācija, kas ļauj noraudzīties papildinātās realitātes digitālajā ekspozīcijā “Vārti”.

     Balstoties uz pozitīvajām projekta mērķa auditorijas atsauksmēm un vēlmi plašāk iepazīt iespējamos darbības veidus, novembrī organizējām otru braucienu pie sociālajiem uzņēmumiem Jelgavas novadā.

      Vizītes laikā iepazinām Daudzfunkcionālā sociālā pakalpojumu centra “Laipa” darbību un sadarbības veidus ar sociālajiem uzņēmumiem. Specializētajā darbnīcā – sociālo rehabilitācijas pakalpojumu un prasmju veicinošu aktivitāšu nodrošināšana notiek sadarbībā ar sociālo uzņēmumu SIA “4 vēji”. Savukārt daļa no centra klientiem strādā sociālajā uzņēmumā SIA “Easy pack”. Uzņēmums Kalnciemā sakopis degradētu teritoriju, attīstījis veiksmīgu ražošanu un iesaistījies sociālajā uzņēmējdarbībā. Uzņēmums ražo kartona iepakojumu – gan kastes, kastītes, gan dizaina priekšmetus.

     Viesojāmies  attīstības centrā “Barboleta”, kurš ir sociāls uzņēmums, kas piedāvā unikālu, inovatīvu attīstošo metodi, kuras pamatā ir līdzsvars un kustību koordinācija. Uzņēmuma mērķis ir radīt efektīvu vidi bērnu attīstībai.

     Apmeklējot Glūdas (māj) skolu bijām pārsteigti par funkcionālo un pārdomāto pēcpusdienas māju bērniem – jēgpilnai, drošai laika pavadīšanai pēc skolas un brīvlaikos. Uzņēmuma misija – Mēs zinām, kādus vēlamies redzēt bērnus tad, kad tie būs izauguši. Jau tagad veidojam VIDI, kas palīdz atvērt katra bērna potenciālu, apzināties savu unikalitāti un rast apziņu par savu vietu dzīvē, dabā un visumā.

     Plašajā apmeklēto objektu klāstā pasākumu dalībnieki ieguva vērtīgas atziņas un pieredzi, tā veicinot Saldus novada izaugsmi un stiprinot  projektu iesniedzēju  kapacitāti.

     Pasākums tika organizēts projekta “Jaudīgi mūsējie – prot un raksta!” ietvaros. Projekts tiek īstenots ar SCHWENK Latvija un Saldus rajona attīstības biedrības atbalstu.

#stiprakopiena #Saldusnovads

Skip to content