Latvijas Dizaina gada balvai nominēts LEADER projekts

Projekts “Papildinātās realitātes ekspozīcija Jaunauces pilī” ir nominēts Latvijas Dizaina gada balvai vides un interjera dizaina kategorijā. 
Nobalso līdz 26. maijam par Latvijas Dizaina gada balvas “Delfi” auditorijas simpātiju!: https://www.delfi.lv/kultura/dizaina-balva-2021/

Kultūras tūrisma objekta – Jaunauces pils attīstībai izstrādāts inovatīvs piedāvājums lauku reģionā. Radīta ekspozīcija – interaktīvs dizaina rīks, kas ir ērti lietojams pils apmeklētājiem, izmantojot papildinātās realitātes aplikāciju. Unikālajā vēlīnā klasicisma kupola zālē izvietoti marķieri – podesti un rāmji, ņemot vērā vēsturiskās interjera iezīmes. Aplūkojot objektus viedierīces ekrānā, iespējams iepazīt gleznas un krūšutēlus no 19. gs. Jaunauces pils īpašnieku mākslas darbu kolekcijas t.sk. Rafaela, Leonardo da Vinči un tēlnieka B. Torvaldsena daiļradi, kas papildināta ar izglītojošiem aprakstiem.

Laikmetam atbilstošu noskaņu rada 19. gs. muižniecības balles deju demonstrējumi. Ekspozīcija izstrādāta, lai piesaistītu uzmanību kultūrvēsturiskajām vērtībām mūsdienīgā un izzinošā formātā.
Autors: Elīna Leiba-Lipsne Komanda: SIA “Overly”, biedrības “Mēs – Jaunaucei” valdes priekšsēdētāja Inguna Balcere, Dr.arch. Andra Ulme

LDGB ir nacionāls dizaina nozares konkurss, kas tiek rīkots ar mērķi apzināt, izvērtēt un popularizēt Latvijas dizaineru izcilākos sniegumus, sekmēt Latvijā radītā dizaina pielietojumu un Latvijas dizaina nozares attīstību un izaugsmi ilgtermiņā.

Skip to content