Līgavas istaba Jaunauces pilī

     Piedodiet, līgavaiņi!  Līgavas istabai, iespējams,  bija jābūt jūsējai, jo tas ir Jaunauces pils barona fon der Ropa bijušais kabinets. Kāpēc tāda netaisnība?
Līgavām sava istaba pirms atbildīgās ceremonijas ir vairāk nepieciešama: frizēšanās, grimēšanās, ģērbšanās un citas pucēšanās nianses…

     Ikdienā skaistā, restaurētā telpa apskatāma ikvienam pils apmeklētājam. Istaba var pārtapt par vietu dzejas lasījumiem sveču gaismā, tējas baudīšanai pie kamīna ziemas vakaros. Laba vieta, kur kavēties atmiņās par laikiem, kad zāle bija zaļāka, un apspriest ambiciozus nākotnes plānus.

     Biedrība “Mēs – Jaunaucei” var pamatoti lepoties, ka atkal viena Jaunauces pils telpa atguvusi savu krāšņumu. Atjaunots 20. gs. sākuma interjers. Šajā laikā mūsu barona radinieka arhitekta Makša fon der Ropa vadībā veiktas interjera izmaiņas – nojauktas divas kolonnas, iebūvēts kamīns. Padomju periodā kamīns bija ļoti neveiksmīgi pārbūvēts, bet nu tas atguvis skaisto Itālijas rozā marmoru. Kamīns, sarkankoka durvis un pilastri, kas atguvuši marmorizējumu,  ir šīs telpas īpašie akcenti.

Restauratoru komanda komplektēta no uzticamiem sadarbības partneriem:

  • Māris Gulbis (logi, durvis),
  • Līga Jansone (pilastri, griestu rozete, sienas ornamentālā josla),
  • Gatis Pūpols (griesti, sienas, grīda),
  • Ojārs Grāvis, Dacē Lūce (kamīns un krāsns),
  • Ingrīda Leiba (konsultante),
  • Dzintra Putniņa (autoruzraugs).

      Projekta “Jaunauces pils kultūras mantojuma atjaunošana pakalpojumu attīstībai” finansējums ir sarūpēts no dažādiem avotiem. Kamīns un krāsns atjaunota par Valsts kultūrkapitāla fonda naudu. Pārējais ar Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) finansējumu – jeb īsāk “LEADER” naudu. Paldies arī Saldus novada pašvaldībai par nelielo, bet ļoti vajadzīgo līdzfinansējumu!

Projekta vadītāja un biedrības “Mēs – Jaunaucei”
valdes pr-tāja  Inguna Balcere

 

 

Skip to content