Noskaidroti Dižprojekti 2021. Mūsējam 3. vieta!

     Latvijas lauku partnerību balvai “Dižprojekts” šogad tika izvirzīti 24 ilgtspējīgi, radoši un praktiski projekti no visas Latvijas. Tie ir vietējo rīcības grupu dižošanās stāsti, kuri iedvesmo vietējos iedzīvotājus reģionos rīkoties un īstenot vietējai teritorijai nozīmīgus risinājumus. Latvijas Lauku forums (LLF) konkursu rīko nu jau vienpadsmito reizi ar mērķi lepoties un rādīt piemēru uzņēmējiem, pašvaldībām un iniciatīvu grupām. Šogad laureātu vidū ir projekti no Ķekavas, Madonas un Saldus novadiem.

     Galveno titulu LEADER “Dižprojekts 2021”, kā arī lielāko atbalstu sabiedrības vidū ar lielu sociālo mediju balsotāju skaitu, saņēma  projekts  “Pamatlīdzekļu iegāde SIA BeATUS darbības uzsākšanai”, kuru balvai izvirzīja biedrība “Partnerība Daugavkrasts”. Projekta rezultātā tika izveidots jauns pakalpojums – silto dabas materiālu attīstošās nodarbības “Laimes bļodā”. Nodarbības siltajos graudos tiek piedāvātas jebkuram bērnam un jaunietim vecumā no 1,5-16 gadiem, lai samazinātu ilgstošu stresu, uzlabotu veselību, savstarpējās attiecības, un spēju mācīties, kā arī tiek nodrošinātas konsultācijas ģimenēm. Vecāku anketu rezultāti liecina, ka pēc nodarbībām uzlabojas bērnu miegs, valoda, spēja adaptēties un atpazīt savas emocijas, mazinās agresija un muskuļu sasprindzinājums.

Nodibinājums “Madonas novada fonds” lepojas ar konkursa “Dižprojekts 2021” otrās vietas ieguvējunodibinājuma “Broņislavas Martuževas fonds RAKSTĪTĀJA”, kas īstenoja projektu “Broņislavas Martuževas dzejas klēts un Broņislavas Martuževas dzejas klēts teritorijas sakārtošana un  pakalpojumu uzlabošana” Madonas novadā. Projekta gaitā radīti gan vietējiem iedzīvotājiem, gan viesiem tūrisma objekti, kas interesantā veidā izstāsta stāstu par Martuževas likteņa līkločiem, daiļradi,  dzīves uztveri un dzejnieces pagrīdes gadiem, spēju celties pēc dziļiem kritieniem. Ēkā izveidota vide sabiedriskām aktivitātēm, iesaistot novada un plašāka loka iedzīvotājus.

Konkursa “Dižprojekts 2021” trešo vietu ieguva SIA “Zilzobis” un Saldus novada pašvaldības kopprojekts “Zobārstniecības izveide Saldū” ko izvirzīja biedrība “Saldus rajona attīstības biedrība”. Projekta gaitā tika izveidota zobārstniecības kabinets Saldus novada Druvas pagastā, ko kopīgiem spēkiem īstenoja SIA “Zilzobis”, iegādājoties pamatlīdzekļus zobārstniecības izveidei, savukārt Saldus novada pašvaldība  īstenoja zobārstniecības telpu atjaunošanas būvdarbus. Šis ir bijis pirmais kopprojekts Saldus vietējās rīcības grupas teritorijā, kura unikaliltāte ir īstenota gan būvdarbos, gan iegādātajos pamatlīdzekļos, gan pakalpojuma nodrošināšanas procesā. Izveidota īpaša ventilācijas sistēma, kas atgūst telpas siltumu,  tehnoloģiskās iekārtas novietotas skaņu necaurlaidīgā pagrīdē. Zobārste Daina Rūtena pēdējos 5 gadus ir strādājusi Somijā, tagad atgriezusies uz dzīvi dzimtenē un strādā Saldus novadā, Druvā.

 

Laureāti tika noteikti, ņemot vērā iedzīvotāju balsojumu LLF sociālajos medijos, vietējo rīcības grupu vērtējumu un ekspertu viedokli.

Skip to content