Pianīns un citas labas lietas Jaunauces pilī

      Pils tikusi pie skaistām un  ļoti nepieciešamām lietām. Projekta vērtīgākais pirkums – mazais pianīns kupolzālē nomainījis klavieres “Rīga”, kuras gadu desmitiem tika rūpīgi skaņotas, tomēr savu laiku godam bija nokalpojušas. Pirms instrumenta  iegādes konsultējāmies ar pianistu Raimondu Petrauski, lai tas atbilstu profesionāļu prasībām. Pianīnu izmantosim koncertos, laulību ceremoniju norisēs un  pagasta vokālā ansambļa “Tomēr” mēģinājumos.

       Pils interjers papildināts ar  paklājiem barona kabinetā, gleznu istabā un zālē, grīdceliņiem gaiteņos. Vasarā Jaunaucē viesojās Rundāles pils bijušais direktors Imants Lancmanis, un mēs, protams, izmantojām izdevību un parādījām paklāju attēlus, vai neesam kļūdījušies izvēlē. I. Lancmanis ieteica citu paklāju zālei, to nopirkām, lai gan bija jāpiemaksā. Ne visi būs izlikti ikdienā –  sarkano paklāju uz pils ieejas kāpnēm izritināsim tikai svētku reizēs.

        Pils parkam esam sagādājuši dārza mēbeles, kuras izmantosim tajās svētku reizēs, kad jābauda cienasts. Apmeklētājiem vairs nebūs jābalansē vienā rokā kafijas krūze un otrā kūkas šķīvis.

        Arī pils terase tikusi pie mēbelēm. Pīts galdiņš un ērtie krēsli  rada noskaņu, kāda tā bija tad, kad terasē skaisto parka ainavu skatīja barona ģimene un viesi.

        Centrālās ieejas kāpnes un terasi krāšņākas darīs puķu kastes, kurās nākamgad augs oleandri un tūjas.

       Projekta mērķis: uzlabot un dažādot pakalpojumu un aktivitāšu kvalitāti Jaunauces pilī, iegādājoties pamatlīdzekļus, kas nodrošinās klasiskās mūzikas koncertu pieejamību laukos, uzlabos laulību ceremoniju norisi, pils terases izmantošanu pasākumu rīkošanai, paaugstinās valsts nozīmes arhitektūras pieminekļa telpu interjera kvalitāti, to aprīkojot ar atbilstošām tekstilijām (paklājiem), klavierēm un dārza mēbelēm (galdiem, krēsliem) pils terasei un parkam.

       Stratēģiskais mērķis: Jaunauces pils attīstīšana par kultūrvietu un kultūras tūrisma galamērķi.

       Projektu “Jaunauces pils pakalpojumu un aktivitāšu pilnveide” finansē Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA). Tautā šī fonda finansētos projektus sauc par   “LEADER” projektiem.

Skip to content